Mobilne Systemy przesiewowej detekcji osób potencjalnie zarażonych SARS-CoV-2 bazujące na rzeczywistości rozszerzonej oraz kamerach termowizyjnych.

Poznańska firma biotechnologiczna Novazym Polska s.c. wraz z Warszawską spółką Biosafety Systems inc. sp. z o.o. wprowadza na rynek autorskie systemy detekcji osób z podwyższoną temperaturą ciała. Polski koncept systemów bazuje na dostępnych na rynku podzespołach renomowanych producentów. Wersje mobilne opierają się na współpracy ze smartfonem użytkownika przy użyciu dedykowanego oprogramowania.

W czasach zagrożenia wirusem SARS-CoV-2 Novazym Biosafety AR System to pierwsze tak lekkie przenośne urządzenie selekcjonujące, które może pracować bez przerw przez 10 godzin. Okulary z Rozszerzoną Rzeczywistością i przetestowane już kamery na podczerwień znajdujące się na rynku dały nam świetne możliwości, z których stworzyliśmy dwa mobilne zestawy detekcji. Kluczowym rozwiązaniem jest mała kamera na podczerwień umieszczona na głowie użytkownika i wyśrodkowanie jej aby obraz nachodził się na rzeczywisty obraz. Dzięki temu jest on w stanie mierzyć temperaturę ciała pobliskich osób. Kiedy temperatura czoła wskazana przez aplikację będzie wynosić więcej niż 33 stopnie, osoba powinna być przetransportowana do innego miejsca aby zapewnić bezpieczeństwo innych osób. Okulary umożliwiają przeprowadzenie procesu pomiaru temperatury i oddzielenia osób z podwyższoną temperaturą ciała bez bliskiego kontaktu, co znacznie redukuje ryzyko infekcji i potrzebę noszenia specjalistycznej odzieży ochronnej.

System cechują niewielkie rozmiary i niewielka waga. Cały zestaw wraz z opaską waży nie więcej niż 150 gramów. Ta waga jest nieosiągalna w przypadku podobnych rozwiązań stosowanych np. w wojsku. Dodatkowo wygląd okularów pozwala na stosunkowo dyskretne ich użycie, bez zbytniego zainteresowania przechodniów. Zainstalowanie kamery jest możliwe w taki sposób, aby była właściwie niezauważalna.

W ofercie znajdą się również stacjonarne rozwiązania do detekcji osób potencjalnie zarażonych. Systemy stacjonarne dedykowane będą docelowo dla dużych odbiorców. Zapraszamy do kontaktu z działem technologicznym: +48 61 610 39 10.

Filter
 • Nova Bio AR System (EB)

  0 out of 5

  Mobilny zestaw selekcji osób stanowiących potencjalne zagrożenie epidemiologiczne. Zapewnia szybki, wydajny i bezpieczny przesiew osób z podwyższoną temperaturą ciała.  Zestaw Nova Bio AR System (EB) bazuje na okularach wykorzystujących technologię…

 • Nova Bio AR System (VB)

  0 out of 5

  Mobilny zestaw detekcji osób z podwyższoną temperaturą ciała. Umożliwia operatorowi bezkontaktową, wydajną i obszarową selekcję osób stanowiących potencjalne zagrożenie epidemiologiczne. Zestaw Nova Bio AR System (VB) oparty został na okularach…

 • Nova Bio Stacjonarny System Detekcji

  0 out of 5

  Idealne rozwiązanie dla urzędów i zakładów pracy. Stacjonarny system selekcji pracowników/osób stanowiących potencjalne zagrożenie epidemiologiczne. Zapewnia szybki, wydajny i bezpieczny przesiew osób z podwyższoną temperaturą ciała. Obsługa całości systemu wymaga…