Jednoczęściowy test wykrywający paciorkowe z grupy A

To innowacyjny jednoetapowy test pozwalający na jakościową ocenę antygenów paciorkowców z grupy A bezpośrednio z pobranego wymazu bez konieczności zastosowania jakichkolwiek dodatkowych odczynników. Nowatorskie rozwiązania pozwoliły na wyeliminowanie szeregu czasochłonnych czynności przygotowawczych czyniąc go niezwykle szybkim oraz wiarygodnym.

Opis

Jednoczęściowy test wykrywający paciorkowe z grupy A

Do szybkiego i bezpośredniego diagnozowania paciorkowców z grupy A odpowiedzialnych za zapalenie gardła oraz migdałków.
Wśród paciorkowców powodujących infekcje beta-hemolityczne u ludzi, najczęściej spotykanymi są te z grup A, B, C i G. Paciorkowce grupy A są przedmiotem ciągłego zainteresowania, ze względu na ich związek z ostrym zapaleniem gardła i wieloma innymi ropotwórczymi infekcjami. Prawidłowa diagnostyka tych infekcji jest bardzo ważna, ze względu na realne prawdopodobieństwo występowania późniejszych powikłań, szczególnie ostrej gorączki reumatycznej oraz ostrego kłębuszkowego zapalenia nerek.
To innowacyjny jednoetapowy test pozwalający na jakościową ocenę antygenów paciorkowców z grupy A bezpośrednio z pobranego wymazu bez konieczności zastosowania jakichkolwiek dodatkowych odczynników. Nowatorskie rozwiązania pozwoliły na wyeliminowanie szeregu czasochłonnych czynności przygotowawczych czyniąc go niezwykle szybkim oraz wiarygodnym.

Procedura przeprowadzenia testu:
1. Wyjmij urządzenie z zamkniętego opakowania i umieścić je na płaskiej powierzchni.
2. Pobierz wymaz z gardła za pomocą dostarczonego sterylnego wacika.
3. Umieść wymaz z gardła w wyznaczonej szczelinie na przycisku.
4. Używając kciuka, wciśnij przycisk do momentu jego zatrzymania.
5. Odczytaj wynik po 5 minutach.

Ważne!
Barwna linia powinna pojawić się w obszarze kontrolnym (C). W razie wyniku pozytywnego, dodatkowo barwna linia powinna pojawić się w obszarze testowym (T). W przypadku negatywnego lub niejasnego wyniku odczytaj ponownie po upływie 5 minut. Po dłuższym czasie nie należy interpretować wyników.

Zasada działania testu:
Test StrepAStick No-step jest jakościowym testem immunochromatograficznym, działającym na zasadzie „lateral flow” wykrywającym antygen charakterystyczny dla paciorkowców grupy A bezpośrednio z wymazu z gardła bądź migdałków bez konieczności użycia dodatkowych urządzeń i odczynników chemicznych. Metoda ta polega na utworzeniu barwnego kompleksu dwóch przeciwciał, z których pierwsze skoniugowane jest z barwnikiem, a drugie pozostaje w fazie stałej, wiążąc antygen pozwalający na selektywną identyfikację paciorkowców grupy A. Metoda charakteryzuje się wysokim stopniem czułości i swoistości wiązania.
Antygen zawarty w próbce przepływając przez membranę, wiąże się ze znakowanymi przeciwciałami tworząc barwny kompleks antygen- przeciwciało. Kiedy ten kompleks zostaje związany z przeciwciałami anti-Strep A i zatrzymany w obszarze testowym, na membranie testowej uwidacznia się w postaci barwnego paska (obszar C). W przypadku braku właściwego antygenu pasek nie jest widoczny. Mieszanina reakcyjna kontynuuje przepływ przez urządzenie absorbujące. Niezwiązany koniugat wiąże się z odczynnikami w regionie kontrolnym uwidaczniając się jako barwne pasmo kontroli testu (obszar T), wskazując tym samym, że została dodana właściwa objętość próbki oraz że membrana jak i odczynniki działają prawidłowo. Wynik testu jest widoczny w czasie do 5 minut od nałożenia próbki.

Korzyści:

 • Szybka i wiarygodna detekcja antygenów paciorkowców z grupy A
 • Wystarczy umieścić wymazówkę po pobraniu w otworze testowym, a następnie nacisnąć przycisk w celu uruchomienia testu.
 • Wynik w czasie krótszym niż 5 minut!
 • Łatwość obsługi:
  – Unikalne opatentowane urządzenie „all-in-one” umożliwia bezproblemowe
  przeprowadzenie badania i jednoznaczną interpretację jego wyników.
  -Bardzo prosta jednoetapowa procedura : wystarczy umieścić wymazówkę z
  pobranym materiałem w okienku testu a następnie nacisnąć przycisk.
  -Niezawodny! Bez skomplikowanych procedur i odczynników chemicznych.
  -Możliwy do samodzielnego przeprowadzenia.
 • Praktyczne opakowanie:
  -Wszystkie potrzebne składniki testu zawarte są w zintegrowanej unikalnej
  platformie.
  -Pakowane pojedynczo w celu wygodnego testowania i łatwej utylizacji.

Specyfikacja:

Recenzje

Na razie nie ma opinii o produkcie.


Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.