Szybka Diagnostyka

CZYM JEST TECHNOLOGIA PRZEPŁYWU BOCZNEGO?

Paski testowe z przepływem bocznym oparte na zasadach immunochromatografii istnieją dla szerokiego zakresu docelowych analitów. Pierwsze testy przeprowadzono w celu wykrycia ludzkiej gonadotropiny kosmówkowej (hCG). Obecnie dostępne są komercyjnie testy monitorowania owulacji, wykrywania chorób zakaźnych, analizy nadużyć i pomiaru innych analitów ważnych dla fizjologii człowieka. Wprowadzono również produkty do testowania, zastosowań rolniczych, testów środowiskowych oraz testów żywności i pasz.
Podczas gdy pierwsze testy wykazały wyniki jakościowe w oparciu o obecność lub brak linii sygnałowej, projekt testów posunął się w kierunku testów półilościowych i ilościowych oraz integracji ręcznych czytników.

Test immunologiczny z przepływem bocznym opisano przy użyciu różnych terminów w różnych sektorach i różnych krajach. Popularne nazwy to:
+ Test immunologiczny z przepływem bocznym (LFIA)
+ Test przepływu bocznego (LFT)
+ Boczne urządzenie przepływowe (LFD)
+ Test przepływu bocznego (LFA)
+ Testy immunochromatograficzne z przepływem bocznym
+ Miarka
+ Szybki test
+ Pasek testowy
+ Szybki test

RODZAJE BADAŃ PRZEPŁYWU BOCZNEGO

Można opracować testy przepływu bocznego do użycia w formie paska lub kasety. Zarówno testy paskowe, jak i testy kasetkowe będą działać w podobny sposób, zależy to tylko od branży, matrycy próbek i wymagań rynku, co do tego, który format jest odpowiedni.